Wilk „Kampinos” po leczeniu wraca do natury

Wilk potrącony na drodze

Pod koniec kwietnia 2017 r. do ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Napromku trafił wilk – ofiara kolizji drogowej. Ranne zwierzę od dłuższego czasu obserwowane było w pobliżu drogi nr 580 koło Warszawy. Leczenie w ośrodku trwało kilka tygodni, ostatecznie 7 czerwca wilka wypuszczono na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Wilk z nadajnikiem GSM

Przed wypuszczeniem, zwierzęciu założono obrożę z nadajnikiem GSM, pozwalającym śledzić jego dalsze losy. Ze względu na słaby zasięg GSM w obrębie Puszczy Kampinoskiej, pierwsze dane spłynęły pod koniec czerwca. Okazało się, że w czasie od odzyskania wolności wilk przebył 117 kilometrów i penetrował obszar o powierzchni 47 km2. Przebywał głównie w zachodniej, najbardziej dzikiej części Puszczy.

Dołączył do swojej grupy

Uzyskane dane pozwalają stwierdzić, że wilk doszedł do zdrowia po kolizji i dobrze sobie radzi w naturze. Najbardziej pocieszające jest to, że najprawdopodobniej dołączył już do swojej watahy – dwa dni po jego wypuszczeniu słyszano wycie co najmniej 2 osobników.

wilk polski

Przykładowe realizacje

zdjęcie łąki i lasu, dwa wysokie kominy na drugim planie na tle niebieskiego nieba

Ocena śladu ekologicznego dla Veolia Energia Łódź S.A.

Wykonaliśmy opracowanie polegające na ocenie śladu ekologicznego oraz wpływu na bioróżnorodność oraz przygotowanie planu działań w zakresie poprawy stanu bioróżnorodności dla elektrociepłowni Veolia Energia Łódź S.A.
zdjęcie aleja drzew ocena oddziaływania na środowisko

Raport środowiskowy dla inwestycji polegającej na budowie elektrowni fotowoltaicznej

Zakończyliśmy prace nad kolejnym dużym projektem dla elektrowni fotowoltaicznej o powierzchni blisko 150 hektarów.
po zielonym polu chodzą sarny inwentaryzacja przyrodniczaKarol Kustusch

Inwentaryzacja przyrodnicza pod budowę rurociągu dla GAZ-SYSTEM S.A.

Zakończyliśmy kolejną usługę realizowaną na rzecz Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Badania polegały na inwentaryzacji zasobów przyrodniczych na przebiegu planowanych rurociągów.