Ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna

Co oferujemy?

Pełnimy kompleksową i terminową obsługę w zakresie ekspertyz przyrodniczych (opinia ornitologiczna i chiropterologiczna) dla obiektów przeznaczonych do remontu i/lub termomodernizację. Wypełniamy wniosek do RDOŚ o czynności zakazane w stosunku do gatunków zwierząt chronionych. Relacja ceny do jakości naszych usług jest bezkonkurencyjna. Ugruntowana pozycja i marka naszej firmy zapewnia sprawne rozpatrzenie i przyjęcie naszych dokumentacji przez podmioty decyzyjne.

Opinia ornitologiczna pod remonty budynków i wycinkę zieleni

W myśl obowiązującego rozporządzenia (Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014 r.; Dz.U. 2014, poz. 1348), każde drzewo oraz budynek jest potencjalnym siedliskiem ptaków. Dlatego wycinka drzew oraz prace termomodernizacyjne budynków powinny być skonsultowane ze specjalistą zoologiem (najczęściej ornitologiem i chiropterologiem).

Nie ryzykuj, postaw na doświadczony zespół

Wszelkie błędy oraz braki w dokumentacji zostaną wskazane przez organ weryfikujący (np. RDOŚ). Konsekwencją będzie zwrot dokumentacji w celu udzielenia dodatkowych wyjaśnień i wniesienia stosownych uzupełnień. Tym samym oddali to termin uzyskania decyzji i realizację Twojej inwestycji. Z nami unikniesz opóźnień, działamy szybko i skutecznie.

Ile kosztuje ekspertyza ornitologiczna budynku?

Koszt zwyczajowo zależy od wielkości obiektu, a tym samym nakładu czasu jaki należy przeznaczyć na inwentaryzację. Zwykle oscyluje w przedziale kilkuset złotych. Może przekroczyć tę sumę w przypadku dużych obiektów.

Zapytaj o koszt ekspertyzy ornitologicznej i chiropterologicznej dla Twojej inwestycji – wycena bezpłatna.

Zobacz przykładową dokumentację

Przykładowa dokumentacja inwentaryzacji przyrodniczej

Pobierz plik PDF z przykładową dokumentacją ekspertyzy ornitologicznej i chiropterologicznej
Zobacz, jak wygląda profesjonalnie wykonana dokumentacja tej usługi

Przykładowe realizacje

zdjęcie budynku Pałac Kazimierzowski rektorat UW opinia ornitologicznaKarol Kustusch

Opinia ornitologiczna i chiropterologiczna dla gmachu Pałacu Kazimierzowskiego w Warszawie

Nasza kolejna opinia ornitologiczna i chiropterologiczna dotyczyła tym razem budynku Pałacu Kazimierzowskiego w Warszawie.
zdjęcie budynek mieszkalny na osiedlu opinia ornitologiczna

Ekspertyza ornitologiczna elewacji budynku mieszkalnego

Ekspertyza dotyczyła jednej z elewacji budynku na warszawskim Bemowie. Zlecenie związane było z planowaną termomodernizacją budynku.
zdjęcie budynku wejście do zus ekspertyza ornitologicznaKarol Kustusch

Ekspertyza ornitologiczna dla ZUS Oddział Rzeszów

Ekspertyza ornitologiczna realizowana była na zlecenie wydziału Administracyjno-Gospodarczego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie.