Ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna

Co oferujemy?

Pełnimy kompleksową i terminową obsługę w zakresie ekspertyz przyrodniczych (opinia ornitologiczna i chiropterologiczna) dla obiektów przeznaczonych do remontu i/lub termomodernizację. Wypełniamy wniosek do RDOŚ o czynności zakazane w stosunku do gatunków zwierząt chronionych. Relacja ceny do jakości naszych usług jest bezkonkurencyjna. Ugruntowana pozycja i marka naszej firmy zapewnia sprawne rozpatrzenie i przyjęcie naszych dokumentacji przez podmioty decyzyjne.

Opinia ornitologiczna pod remonty budynków i wycinkę zieleni

W myśl obowiązującego rozporządzenia (Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 6 października 2014 r.; Dz.U. 2014, poz. 1348), każde drzewo oraz budynek jest potencjalnym siedliskiem ptaków. Dlatego wycinka drzew oraz prace termomodernizacyjne budynków powinny być skonsultowane ze specjalistą zoologiem (najczęściej ornitologiem i chiropterologiem).

Nie ryzykuj, postaw na doświadczony zespół

Wszelkie błędy oraz braki w dokumentacji zostaną wskazane przez organ weryfikujący (np. RDOŚ). Konsekwencją będzie zwrot dokumentacji w celu udzielenia dodatkowych wyjaśnień i wniesienia stosownych uzupełnień. Tym samym oddali to termin uzyskania decyzji i realizację Twojej inwestycji. Z nami unikniesz opóźnień, działamy szybko i skutecznie.

Ile kosztuje ekspertyza ornitologiczna budynku?

Koszt zwyczajowo zależy od wielkości obiektu, a tym samym nakładu czasu jaki należy przeznaczyć na inwentaryzację. Zwykle oscyluje w przedziale kilkuset złotych. Może przekroczyć tę sumę w przypadku dużych obiektów.

Zapytaj o koszt ekspertyzy ornitologicznej i chiropterologicznej dla Twojej inwestycji – wycena bezpłatna.

Zobacz przykładową dokumentację

Przykładowa dokumentacja inwentaryzacji przyrodniczej

Pobierz plik PDF z przykładową dokumentacją ekspertyzy ornitologicznej i chiropterologicznej
Zobacz, jak wygląda profesjonalnie wykonana dokumentacja tej usługi

Przykładowe realizacje

zdjęcie budynku wejście do zus ekspertyza ornitologicznaKarol Kustusch

Ekspertyza ornitologiczna dla ZUS Oddział Rzeszów

Ekspertyza ornitologiczna realizowana była na zlecenie wydziału Administracyjno-Gospodarczego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie.
zdjęcie fragment parku oraz budynek szkoły ekspertyza ornitologiczna

Ekspertyza ornitologiczna dla Urzędu Miasta Rypin

na odstępstwa od zakazów w stosunku do gatunków dziko występujących zwierząt objętych ochroną - prace remontowe na budynkach.
budynek szkoły opinia ornitologicznaKarol Kustusch

Opinia ornitologiczna i chiropterologiczna dla Urzędu Miasta Inowrocławia

Konieczność sporządzenia dokumentacji wynikała z planowej termomodernizacji budynków należących do miasta.