Nieruchomości

KIP lub OOŚ?

Planujesz budowę nieruchomości, domu lub osiedla? W przypadku gdy Twoja inwestycja może znacząco oddziaływać na środowisko, to najpewniej potrzebujesz dokumentację środowiskową. W zależności od charakteru i skali inwestycji, może to być kompleksowa ocena oddziaływania na środowisko (OOŚ) lub jedynie karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP). Jeśli tak, to dobrze trafiłeś. Zajmujemy się kompleksową obsługą w zakresie opracowań środowiskowych.

Co jeszcze?

W niektórych przypadkach nieodzowną częścią raportu środowiskowego okazuje się również inwentaryzacja przyrodnicza lub inwentaryzacja zieleni. Określa wartość danego terenu w zakresie posiadanych walorów przyrodniczych. Na etapie realizacji inwestycji, podczas prac budowlanych, wskazany jest niekiedy nadzór przyrodniczy. W sytuacji gdy planowana jest termomodernizacja lub remont nieruchomości niezbędna okaże się opinia ornitologiczna i chiropterologiczna (zwana również ekspertyzą ornitologiczną). Jeżeli poszukujesz obsługi w powyższym zakresie, zapewniamy rzetelną i sprawną realizację.

zdjęcie placu budowy osiedla ocena oddziaływania na srodowisko

Przykładowe realizacje

zdjęcie łąki oraz zadrzewienia inwentaryzacja zieleni

Inwentaryzacja przyrodnicza i inwentaryzacja zieleni we Wrocławiu

W tym tygodniu zakończyliśmy prace na potrzeby KIP w związku z planowaną budową osiedla domów jednorodzinnych.
zdjęcie stacji elektroenergetycznej

Inwentaryzacja zieleni pod rozbudowę stacji elektroenergetycznej

Wykonaliśmy inwentaryzację zieleni dla projektu polegającego na rozbudowie stacji elektroenergetycznej. Inwestycja ma polegać na budowie rozdzielni 400 kV.
zdjęcie drzewa w ogrodzie inwentaryzacja zieleni

Inwentaryzacja zieleni w Piasecznie

Wykonaliśmy inwentaryzację drzew i krzewów na potrzeby inwestycji związanej z budową domu jednorodzinnego w Piasecznie.