Inwentaryzacja przyrodnicza dla kopalni kruszcu
Inwentaryzacja przyrodnicza objęła gatunki cenne i chronione roślin i grzybów, siedliska przyrodnicze oraz cenne i chronione gatunki zwierząt – bezkręgowce, płazy i gady, ptaki i ssaki. Badaniami objęto teren działki przeznaczonej pod inwestycję oraz obszar w promieniu 200 metrów od jej granic.
Teren badań – krajobraz przyrodniczo-kulturowy dysharmonijny
Krajobraz rozpatrywanego terenu jest mozaiką terenów rolnych i zadrzewień śródpolnych o ograniczonych walorach. Można go określić jako krajobraz przyrodniczo-kulturowy dysharmonijny. Oznacza to teren reprezentowany przez obszary o w przybliżeniu wyrównanym udziale ekosystemów naturalnych i obszarów rolniczo-osadniczych, w których człowiek dokonał drastycznej ingerencji, zaburzającej harmonię natury i kultury (np. zabudowania).
Inwentaryzacja przyrodnicza nie wykazała cennych elementów przyrodniczych
Rozpatrywana dla realizacji przedmiotowej inwestycji działka oraz teren przyległy charakteryzują się niskimi walorami przyrodniczymi. Większość terenu działki przeznaczonej pod inwestycję stanowi grunt rolny. Siedliska i ekosystemy znajdujące się na działce oraz sąsiadujące z rozpatrywaną inwestycją charakteryzują się niską bioróżnorodnością. Wśród fauny i flory występującej w sąsiedztwie nie stwierdzono rzadkich przedstawicieli.
Brak negatywnego oddziaływania na cenne siedliska i stanowiska gatunków
W świetle uzyskanych podczas inwentaryzacji informacji należy uznać, że ocena oddziaływania na środowisko jest pozytywna. Inwestycja nie wpłynie istotnie na pogorszenie walorów przyrodniczych w jej sąsiedztwie. W związku z niskimi walorami przyrodniczymi przedmiotowej działki, zajęcie terenu nie spowoduje zniszczenia cennych siedlisk przyrodniczych ani stanowisk rzadkich gatunków roślin i zwierząt.
Podejmując działania ingerujące w przyrodę, wymagana może być decyzja środowiskowa. Jej wykonanie możesz zlecić naszej firmie. Zapraszamy do kontaktu!