Bez kategorii

mapa topograficzna przedstwiająca działkę przeznaczoną pod skład złomu

Karta Informacyjna Przedsięwzięcia (KIP) – składowisko złomu w zakładzie produkcyjnym

Sporządziliśmy kolejną w naszym dorobku Kartę Informacyjną Przedsięwzięcia (KIP), tym razem w mieście Skępe. Opisywanym przedsięwzięciem było utworzenie na terenie zakładu produkcyjnego miejsca do składowania złomu poprodukcyjnego pochodzącego z wypalarek laserowych i plazmowych.
zdjęcie budynku pokrytego bluszczemhttps://flickr.com/people/hunky_punk/

BREEAM, czyli certyfikat dla budynku przyjaznego środowisku

BREEAM jest to metoda oceny środowiskowej budynków i infrastruktury. Powstała w 1990r. w Wielkiej Brytanii, stworzyła ją firma Building Research Establishment. Nazwa tej metody to skrót od Building Research Establishment’s Environmental Assessment Method.
zdjęcie szpaka karmiącego pisklętahttps://flickr.com/people/138420034@N02/

Ptasie azyle i ośrodki rehabilitacji zwierząt w Polsce

Okres wiosenno-letni kojarzy nam się z rozkwitaniem kwiatów, pojawianiem się liści na drzewach oraz przychodzeniem na świat młodych zwierząt. W przypadku dzikich zwierząt rzadko mamy okazję zaobserwować młode, ponieważ w większości są wychowywane w bezpiecznym schronieniu, pod opieką rodziców.
zdjęcie młodego kwiczoła na ziemiKarol Kustusch

Znalazłem młodego ptaka - co zrobić?

Na wiosnę często możemy zaobserwować młode ptaki siedzące na ziemi, podskakujące lub nieudolnie podlatujące. Takie młode nazywamy podlotami i jest to naturalny etap w ich rozwoju.
zdjęcie sikory bogatki na gałęzi

Głosy ptaków - Bogatka Parus major

Bogatka jest, podobnie jak inne sikory, ptakiem wokalnym i ma do 40 rodzajów zawołań i pieśni. Zawołania są generalnie takie same między płciami, ale samiec jest znacznie aktywniejszy w tym względzie, a samica rzadko nawołuje.
zdjęcie rzędów paneli fotowoltaicznych na trawie

Ocena oddziaływania na środowisko dla farmy fotowoltaicznej

Wykonaliśmy kolejną dokumentację środowiskową dla elektrowni fotowoltaicznej. Tym razem ocena oddziaływania na środowisko (raport OOŚ) dotyczyła farmy fotowoltaicznej w województwie dolnośląskim
zdjęcie puszczyka siedzącego na gałęzi

Głosy ptaków - Puszczyk Strix aluco

Głos puszczyka, falująco-drżące pohukiwanie, zna chyba każdy z nas. Jest on chętnie wykorzystywany w kinematografii dla podbudowania napięcia niektórych filmowych scen.
zdjęcie kwitnącej łąki na drugim planie błękitne nieboKarol Kustusch

Ocena śladu ekologicznego i wpływ na bioróżnorodność

W niniejszym wpisie przedstawiamy krótki zarys tego czym jest ślad ekologiczny oraz bioróżnorodność, i dlaczego warto chronić różnorodność biologiczną w naszej okolicy.
zdjęcie elewacji budynku z oknami

Kiedy i do czego potrzebna jest opinia ornitologiczna

Ekspertyza ornitologiczna inaczej opinia ornitologiczna jest jednym z podstawowych dokumentów wymaganym do przeprowadzania prac remontowo-budowlanych.