Ekspertyza ornitologiczna we Wrocławiu

Osłabiona topola zagrożeniem dla mieszkańców

Ekspertyza ornitologiczna dotyczyła topoli berlińskiej Populus × berolinensis. Drzewo w znacznym stopniu zajęte było przez półpasożyta – jemiołę pospolitą Viscum album. Z tego powodu było osłabione i stwarzało niebezpieczeństwo dla mieszkańców jednego z wrocławskich osiedli.

Przebieg prac

Ekspertyzę wykonaliśmy pod koniec marca, odnaleźliśmy 1 gniazdo ukryte w jemiole. Należało najprawdopodobniej do grzywaczy (Columba palumbus). W pobliżu stwierdziliśmy też dorosłe ptaki z tego gatunki. Dłuższa obserwacja wykazała że gniazdo nie jest jeszcze zajęte.

Dalsze kroki

Przygotowaliśmy dla Zleceniodawcy wniosek do RDOŚ Wrocław o pozwolenie na usunięcie gniazda w okresie lęgowym oraz monitorowaliśmy dalsze losy gniazda.

zdjęcie topoli z jemiołami ekspertyza ornitologiczna

Przykładowe realizacje

zdjęcie stropodachu szkoły podstawowejKarol Kustusch

Ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna szkoły podstawowej w Grudziądzu

Zwierzęta często wykorzystują budynki jako schronienia, wobec czego konieczne było wykonanie ekspertyzy ornitologicznej i chiropterologicznej.
zdjęcie budynku Pałac Kazimierzowski rektorat UW opinia ornitologicznaKarol Kustusch

Opinia ornitologiczna i chiropterologiczna dla gmachu Pałacu Kazimierzowskiego w Warszawie

Nasza kolejna opinia ornitologiczna i chiropterologiczna dotyczyła tym razem budynku Pałacu Kazimierzowskiego w Warszawie.
zdjęcie budynek mieszkalny na osiedlu opinia ornitologiczna

Ekspertyza ornitologiczna elewacji budynku mieszkalnego

Ekspertyza dotyczyła jednej z elewacji budynku na warszawskim Bemowie. Zlecenie związane było z planowaną termomodernizacją budynku.