Ekspertyza ornitologiczna dla drogi gminnej w miejscowości Krajków

Połączenie drogi gminnej 7KDL do drogi wojewódzkiej nr 395

Ekspertyzę ornitologiczną zlecono w związku z budową drogi gminnej 7KDL z włączeniem do drogi wojewódzkiej nr 395 wraz z jej przebudową w miejscowości Krajków/Wojkowice. Wykonanie ekspertyzy na inwestora, tj. gminę Żórawina, nałożyła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Ekspertyza miała na celu określenie czy wycinka drzew nie spowoduje zniszczenia stanowisk chronionych gatunków ptaków potencjalnie gniazdujących na drzewach i krzewach przeznaczonych do wycinki.

Jak przebiegały prace?

W wyniku inwentaryzacji zieleni obszaru inwestycji wykazano obecność 62 drzew i zakrzaczeń, z których 27 przeznaczonych było do wycinki. Nasza praca polegała na poszukiwaniu gniazd ptaków na drzewach oraz dziupli w pniach. Dodatkowo polegała również na szukaniu śladów obecności ptaków (np. odchodów, piór, śladów żerowania) oraz bezpośredniej obserwacji ptaków.

Jeden rewir szczygła

Na jednym z drzew stwierdziliśmy obecność śpiewającego samca szczygła (Carduelis carduelis). Bez wątpienia zachowanie to sugeruje trwanie lęgu. Wobec tego, wspólnie z inwestorem ustaliliśmy termin wycinki tak, by lęg mógł zostać bez przeszkód zakończony.

zdjęcie drogi w rozbudowie ekspertyza ornitologiczna

Przykładowe realizacje

zdjęcie budynku białołęka warszawa ekspertyza ornitologiczna

Ekspertyza ornitologiczna na warszawskiej Białołęce

Wykonaliśmy kolejną ekspertyzę ornitologiczną dla budynku przeznaczonego do modernizacji.
zdjęcie pola z turbinami wiatrowymi w tle ekspertyza ornitologiczna

Ekspertyza ornitologiczna pod budowę turbiny wiatrowej

Sporządziliśmy ekspertyzę ornitologiczną dla przedsięwzięcia pn. Budowa turbiny wiatrowej w Gminie Warlubie w województwie kujawsko-pomorskim.
zdjęcie pomnikowych dębów ekspertyza ornitologiczna

Ekspertyza ornitologiczna dla drzew w miejscowości Konstancin Jeziorna

Opinia ornitologiczna dotyczyła drzewostanu na działce w miejscowości Konstancin-Jeziorna. Inwestycja związana była z cięciami sanitarnymi drzewostanu podyktowanymi renowacją zabytkowego dworku.