Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Prasa o nas

Przyrodnicy poznali stan środowiska wokół płockiej rafinerii

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - prasa o nas - Przyrodnicy poznali stan środowiska wokół płockiej rafinerii

Gatunki objęte ochroną prawną i cenne przyrodniczo na terenie zakładu rafineryjno-petrochemicznego PKN ORLEN w Płocku zlokalizowali biolodzy. Na obszarach przyległych odkryli siedliska chronione, najciekawsze i jednocześnie najcenniejsze pod względem przyrodniczym. Zdaniem przyrodników na badanym obszarze stwierdzono nie tylko gatunki ptaków znajdujących się pod ochroną ścisłą, ale także gatunki ryb, bezkręgowców, płazów, gadów i ssaków.

Na terenie zakładu głównego PKN Orlen wiele gatunków zwierząt, w tym chronionych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - prasa o nas - Na terenie zakładu głównego PKN Orlen wiele gatunków zwierząt, w tym chronionych

Przyrodnicy, którzy przebadali ponad 1300 ha na terenie i w sąsiedztwie głównego zakładu PKN Orlen w Płocku, stwierdzili tam obecność wielu gatunków zwierząt, w tym np. 25 gatunków ssaków, z czego 13 pod ścisłą lub częściową ochroną - wynika z raportu, którego wyniki przedstawiła spółka.

ORLEN - symbioza ze środowiskiem.

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - prasa o nas - ORLEN - symbioza ze środowiskiem.

Przyrodnicy zbadają ponad 1300 hektarów terenu wewnątrz i wokół Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku. Prace, które prowadzone są w ramach inwentaryzacji przyrodniczej potrwają do jesieni tego roku.

Inwentaryzacja przyrodnicza na terenie zakładu PKN Orlen.

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - prasa o nas - Inwentaryzacja przyrodnicza na terenie zakładu PKN Orlen.

Przyrodnicy zbadają ponad 1300 hektarów terenu wewnątrz i wokół Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku. Prace, które prowadzone są w ramach inwentaryzacji przyrodniczej potrwają do jesieni tego roku.

Co żyje i rośnie wokół Orlenu, będzie policzone i… spisane

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - prasa o nas - Co żyje i rośnie wokół Orlenu, będzie policzone i… spisane

Przyrodnicy zbadają ponad 1300 hektarów terenu wewnątrz i wokół zakładu produkcyjnego PKN Orlen. Prace, które prowadzone są w ramach inwentaryzacji przyrodniczej potrwają do jesieni tego roku.

Przyrodnicy inwentaryzują faunę i florę na terenie PKN Orlen

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - prasa o nas - Przyrodnicy inwentaryzują faunę i florę na terenie PKN Orlen

Na terenie zakładu głównego PKN Orlen w Płocku (Mazowieckie) oraz w bezpośrednim jego sąsiedztwie rozpoczęła się inwentaryzacja przyrodnicza; prace potrwają do jesieni. Przyrodnicy zbadają faunę i florę występującą na obszarze ponad 1300 ha.

Zwierzęta na drogach. TVP 3

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - prasa o nas - Zwierzęta na drogach. TVP 3

Miliony zwierząt na polskich drogach traci życie. Jakie działania należy podjąć, żeby wypadków na drogach z udziałem zwierząt było mniej oraz co zrobić, gdy martwe zwierze na drodze znajdziemy? To temat tego odcinka Naturalnie tak.

Raróg eksmitował sokoły.

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - prasa o nas - Raróg eksmitował sokoły.

Jak wynika z ostatnich informacji od sokolników, po badaniu prenatalnym okazało się, że jaja są niezalężone, ponieważ samica była sama. Niewykluczone jednak, że może w przyszłości znajdzie się jakiś samiec i doczekamy się udanego lęgu raroga – podkreślają ornitolodzy.

Samica raroga zniosła jaja na kominie ciepłowni. Ale piskląt nie będzie.

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - prasa o nas - Samica raroga zniosła jaja na kominie ciepłowni. Ale piskląt nie będzie.

Samica raroga - drapieżnego ptaka zagrożonego wyginięciem - zadomowiła się na terenie zakładu PKN Orlen w Płocku. "Wygoniła" z gniazda parę sokołów wędrownych, które od kilkunastu lat bytują tam i dochowują się potomstwa.