Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Wiosna w pełni, polecamy najciekawsze relacje live z ptasich gniazd.

24 kwietnia 2018
Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - aktualności - Wiosna w pełni, polecamy najciekawsze relacje live z ptasich gniazd.

Koniec kwietnia to okres kiedy wróciła do nas już zdecydowana większość ptaków. Czekamy jeszcze na ostatnie przylatujące do nas ptaki: jerzyki, gąsiorki czy wilgi. Jako ostatnie pojawią się dziwonie i zaroślówki. To nasze jedyne ptaki które na zimę odlatują do... Indii. Przeloty co prawda jeszcze trwają, ale już nie są tak intensywne jak w marcu czy na początku kwietnia.

Niektóre ptaki jeszcze wędrują, a inne już wysiadują jaja, a nawet (jak niektóre sowy czy gęsi gęgawy) wodzą pisklęta. O ile w trakcie samej inkubacji jaj niewiele się dzieje, to w okresie karmienia jest na co popatrzyć. Poniżej zamieszczamy kilka linków do kamer zamontowanych w różnych rejonach Polski:


Jastrząb z Podlasia
https://biologia.biol-chem.uwb.edu.pl/podstrony/jastrzab/


Raróg z PKN Orlen w Płocku
http://webcam.peregrinus.pl/pl/plock-orlen-podglad


Bociany białe z Sokółki
https://www.youtube.com/watch?v=PPZ1f33zBL0


Rybołowy z Pojezierza Pomorskiego
https://www.youtube.com/watch?v=xVk3qXbgky4


Miłego oglądania życzy AvesNature.

 

--

Arkadiusz Gorczewski