Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Gazociąg Polska-Litwa - raport OOŚ

25 listopada 2016

Pragniemy poinformawać, że zakończyliśmy prace nad raportem oddziaływania na środowisko dla inwestycji polegającej na budowie gazociągu DN 700 MOP 8,4 MPa wraz z infrastrukturą towarzyszącą, relacji Polska-Litwa. Raport uzyskał pozytywną opinię i został odebrany przez Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. Tym samym zakończyliśmy kolejny etap na drodze zmierzającej do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia. Raport OOŚ, którego jesteśmy współautorami zostanie przekazany do RDOŚ celem zaopiniowania i uzyskania decyzji środowiskowej.

Gazociąg o łącznej długości 534 km (348 km na terenie Polski) jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć zabezpieczających dostawy gazu w regionie morza bałtyckiego zapewniając bezpieczeństwo energetyczne państw bałtyckich, jak i całej Unii Europejskiej. Przedsięwzięcie zostało uznane przez Komisję Europejską jako jeden z kluczowych projektów w zakresie infrastruktury o krytycznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego UE w perspektywie krótko- i średnioterminowej.

 

W ramach naszej działalności świadczymy m. in. takie usługi jak: ocena oddziaływania na środowisko (OOŚ), inwentaryzacja przyrodnicza oraz ekspertyza przyrodnicza ornitologiczna i chiropterologiczna.

 

--

Opracowanie: Karol Kustusch