Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Elektryczne autobusy już wkrótce w polskich miastach.

21 sierpnia 2017
Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - aktualności - Elektryczne autobusy już wkrótce w polskich miastach.

Doniesienia medialne o rozpoczęciu masowej produkcji samochodu elektrycznego Tesla 3, zapowiedzi rządów wielu państw (w tym Polski) o wspieraniu tej gałęzi rynku samochodowego czy pierwsze auta elektryczne jeżdżące już po naszych drogach nie pozwalają nam pozbyć się wrażenia, że stoimy na progu rewolucji samochodowej.

Proces ten będzie zapewne przyspieszał, a przyczyni się do tego min. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej który jeszcze przez miesiąc (do 22 IX) będzie przyjmował wnioski w ramach realizacji projektu System zielonych inwestycji (GIS – Green Investment Scheme). Część 2) GEPARD – Bezemisyjny transport publiczny. Do wykorzystania jest łącznie 200 milionów złotych, z czego 41 mln w postaci dotacji, a reszta w formie pożyczek.


Głównym celem programu jest promocja i rozwój przedsięwzięć, które obniżą emisje generowane przez transport publiczny. Fundusze mogą być wykorzystane zarówno do zakupu pojazdów elektrycznych, rozbudowy sieci stacji ładowania jak i szkolenia kierowców. Miejmy nadzieje, że już wkrótce będziemy mogli osobiście skorzystać z efektów tego programu.

--

Arkadiusz Gorczewski