Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Rezerwaty świętokrzyskie – nowa publikacja RDOŚ w Kielcach.

24 lipca 2017

Kilka dni temu ukazała się publikacja na temat rezerwatów przyrody w województwie świętokrzyskim. To kompleksowe opracowanie opisuje wszystkie (72) rezerwaty przyrody tego regionu. Pozycję tą szczególnie polecamy turystom wrażliwym na piękno przyrody oraz przyrodnikom.

Opis każdego z rezerwatów zawiera jego lokalizację, mapę, informacje na tematy przyrody ożywionej jak i nieożywionej oraz wspaniałe fotografie. Wszystko to w przystępnej, ale merytorycznie poprawnej, formie.


Choć województwo świętokrzyskie często nie kojarzy nam się z dzikimi ostępami przyrody okazuje się że jest tu co oglądać. Poza powszechnie znanymi Górami Świętokrzyskimi (liczne rezerwaty leśne) na eksplorację zasługuje na pewno mało znane Ponidzie (liczne rezerwaty stepowe i florystyczne) czy Ziemia Sandomierska z największym ponad 600 hektarowym rezerwatem „Wisła pod Zawichostem”.


Jest to świetna pozycja do planowania przyrodniczych wycieczek, link znajdą Państwo poniżej:


http://www.gdos.gov.pl/files/aktualnosci/82549/Rezerwaty_swietokrzyskie_RDOS_Kielce_2017_news_image.pdf

 

--

Arkadiusz Gorczewski