Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Wilk „Kampinos” po leczeniu wraca do natury.

9 lipca 2017

Pod koniec kwietnia 2017 do ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Napromku trafił wilk – ofiara kolizji drogowej. Ranne zwierzę od dłuższego czasu obserwowane było w pobliżu drogi nr 580 koło  Warszawy. Leczenie w ośrodku trwało o kilka tygodni, ostatecznie 7 czerwca wilka wypuszczono na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Przed wypuszczeniem zwierzęciu założono obrożę z nadajnikiem GSM pozwalającym śledzić jego dalsze losy. Ze względu na słaby zasięg GSM w obrębie Puszczy Kampinoskiej pierwsze dane spłynęły pod koniec czerwca. Okazało się że w czasie od odzyskania wolności wilk przebył 117 kilometrów i penetrował obszar o powierzchni 47 km2. Przebywał głównie w zachodniej, najbardziej dzikiej części Puszczy.


Uzyskane dane pozwalają stwierdzić, że wilk doszedł do zdrowia po kolizji i dobrze sobie radzi w naturze. Najbardziej pocieszające jest to, że najprawdopodobniej dołączył już do swojej watahy – dwa dni po jego wypuszczeniu słyszano wycie co najmniej 2 osobników.

 

--

Arkadiusz Gorczewski

 

"Oferujemy szeroki zakres usług w obszarze ekspertyz i dokumentacji środowiskowych. Sporządzamy takie dokumenty jak: raport oddziaływania na środowisko (OOŚ), karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP), inwentaryzacja przyrodnicza ornitologiczna i chiropterologiczna, ekspertyza ornitologiczna. Dla przedsięwzięć na etapie ich realizacji sprawujemy nadzór przyrodniczy. Wykonujemy również monitoring przyrodniczy porealizacyjny. "