Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Co w gniazdach piszczy.

22 maja 2017
Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - aktualności - Co w gniazdach piszczy.

W ciągu ostatnich lat sprzęt do nagrywania stawał się coraz to mniejszy i tańszy. Dodając do tego niemal wszechobecny, bezprzewodowy internet mamy już gotowy zestaw do transmisji online. Ostatnio coraz popularniejsze są  transmisje pokazujące np. co się dzieje w ptasich gniazdach. Materiał video, poza oczywistymi walorami naukowymi, jest rówież bardzo wciągający dla zwykłych "podglądaczy" ptaków.

Pod linkami na końcu tego wpisu znajdziecie transmisje z gniazd rybołowa z nadleśnictwa Lipsk i bociana białego z Sokółki. Obie ptasie rodziny dochowały się już piskląt, więc w gniazdach dużo się dzieje. Rybołowy to już bardzo rzadkie ptaki w Polsce. Gniazduje ich około 30 par. Kamera na tym gnieździe została zamontowana w 2014 roku i od tego czasu możemy obserwować życie rybołowów. Samo zaś gniazdo (dzięki pomocy Polskich Sieci Elektroenergetycznych) umieszczone jest na słupie wysokiego napięcia. Baociany na szczęscie są w Polsce jeszcze liczne, choć obserwowano w wielu rejonach (np. na Śląsku) silne spadki liczebności. Miłego oglądania!

https://www.youtube.com/watch?v=Rd9Zi0B65VM

https://www.youtube.com/watch?v=69KW0M5mON4

 

--

Arkadiusz Gorczewski

 

 

"Oferujemy szeroki zakres usług w obszarze ekspertyz i dokumentacji środowiskowych. Sporządzamy takie dokumenty jak: raport oddziaływania na środowisko (OOŚ), karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP), inwentaryzacja przyrodnicza ornitologiczna i chiropterologiczna, ekspertyza ornitologiczna. Dla przedsięwzięć na etapie ich realizacji sprawujemy nadzór przyrodniczy. Wykonujemy również monitoring przyrodniczy porealizacyjny".