Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Wczoraj odbył się Rajd Ptasiarzy.

7 maja 2017
Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - aktualności - Wczoraj odbył się Rajd Ptasiarzy.

Pierwsza połowa maja to czas w którym odbywa się Rajd Ptasiarzy organizowany przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i sklep ze sprzętem optyczny edredon.pl. Tegoroczny rajd jest jego dziewiątą edycją.

Celem rajdu jest min. popularyzacja birdwatching’u – prowadzenia obserwacji ptaków, hobby które poza przyjemnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, pozwala lepsze poznanie stanu awifauny naszego kraju. Liczbę osób obserwujących ptaki w Polsce szacuje się na kilka tysięcy i ta forma wypoczynku stale zyskuje nowych zwolenników. Bardzo popularna jest na przykład w Wielkiej Brytanii, gdzie ptaki obserwuje około miliona ludzi. Oczywiście w liczbie tej mieszczą się zarówno amatorzy obserwujący ptaki w swoim ogródku, jak i profesjonalni ornitolodzy, prowadzący badania naukowe.


W Polskiej edycji startuje ponad 30 drużyn. Każda składa się z 3-5 osób i obserwuje ptaki na terenie jednego, wybranego przez siebie, województwa. Rajd trwa 24 godziny i rozpoczyna się o północy 6 maja. W tym czasie drużyny liczą ile gatunków uda im się zaobserwować. Zwykle aby znaleźć się na podium trzeba zobaczyć lub usłyszeć ponad 150 gatunków ptaków.


Również część naszego zespołu startuje w tym roku, trzymajcie zatem kciuki za nas i za pogodę.

W ramach naszej dzialnosci oferujemy szeroki zakres usług w obszarze ekspertyz i dokumentacji środowiskowych. Sporządzamy takie dokumenty jak: raport oddziaływania na środowisko (OOŚ), karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP), inwentaryzacja przyrodnicza ornitologiczna i chiropterologiczna, ekspertyza ornitologiczna. Dla przedsięwzięć na etapie ich realizacji sprawujemy nadzór przyrodniczy. Wykonujemy również monitoring przyrodniczy porealizacyjny. 

 

--

Arkadiusz Gorczewski