Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Reksio pomaga chronić bociany w Libanie.

29 kwietnia 2017

Odcinek naszej popularnej kreskówki, w której Reksio ratuje bociana zostanie za pośrednictwem Ambasady RP w Bejrucie rozprowadzony w libańskich szkołach. Akcję przygotowania tysiąca płyt CD z odcinkiem, w którym nasz sympatyczny pies opiekuje się bocianem ze złamanym skrzydłem, pomaga przetrwać zimę, a na wiosnę buduje mu gniazdo przygotowała Grupa EkoLogiczna z Siedlec.

Inicjatywa ma na celu edukację dzieci w Libanie, w kraju w którym corocznie w okresie wędrówek giną tysiące bocianów w wyniku nielegalnych polowań. Przyrodnicy liczą, że dzięki pobudzeniu świadomości ekologicznej i po bliższym poznaniu bociana przynajmniej część dzieci w dorosłym życiu zrezygnuje z tej tradycyjnej libańskiej „rozrywki” jakim jest strzelanie do ptaków wiosną i jesienią.


Strzelanie do migrujących ptaków w krajach śródziemnomorskich jest powszechną praktyką. BirdLife International szacuje, że corocznie gnie około 25 milionów ptaków! Głównie są to niewielkie ptaki wróblowate, ale także bociany i ptaki drapieżne. Poza strzelaniem do ptaków, często stosuje się pułapki z klejem i sieci. Najwięcej ptaków ginie w Egipcie, ale problem ten istnieje również w obrębie państw Unii Europejskiej, mimo obowiązywania Dyrektywy Ptasiej. W tym niechlubnym procederze przodują Włochy.


Od wielu lat organizacje ekologiczne próbują walczyć z tym procederem i choć efekty są niewielkie miejmy nadzieje praca z najmłodszymi przyniesie większe efekty. O szczegółach akcji można poczytać tu: https://web.facebook.com/Grupa-EkoLogiczna-819352728079590/?pnref=story&_rdc=1&_rdr

 

Biuro Badań i Ekspertyz Środowiskowych realizuje szeroki zakres usług związanych z analizami i ekspertyzami środowiskowymi i przyrodniczymi. Wykonujemy kompleksowe opracowania takie jak ocena oddziaływania na środowisko. Współpracujemy z doświadczonymi ekspertami z wielu dziedzin nauk przyrodniczych. Dzięki tamu inwentaryzacja przyrodnicza wykonana przez nasz zespół spełnia najwyższe kryteria pod kątem metodycznym, jak i merytorycznym.

 

--
Arkadiusz Gorczewski