Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Inwentaryzacja przyrodnicza dla GAZ-SYSTEM S.A.

14 kwietnia 2017

Już po raz drugi nawiązaliśmy współpracę z Operatorem Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Również i tym razem przedmiotem zamówienia jest inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza dla projektowanego gazociągu stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczpospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej.

Inwentaryzacja przyrodnicza rozpoczęła się w marcu i potrwa 12 miesięcy obejmując wszystkie pory roku. Obserwacjami poddane zostaną wszystkie grupy zwierząt w okresie rozrodu, migracji i na zimowiskach. Badania prowadzone są na całym odcinku planowanego gazociągu o długości ponad 170 km wraz z wariantami w buforze po 500 metrów na stronę.


Projekt gazociągu jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć zabezpieczających dostawy gazu w regionie morza bałtyckiego zapewniając bezpieczeństwo energetyczne państw bałtyckich, jak i całej Unii Europejskiej.


W ramach naszej działalności świadczymy m. in. takie usługi jak: ocena oddziaływania na środowisko (OOŚ), inwentaryzacja przyrodnicza oraz ekspertyza przyrodnicza ornitologiczna i chiropterologiczna.

 

--

Karol Kustusch