Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Ptaków.

1 kwietnia 2017
Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - aktualności - Międzynarodowy Dzień Ptaków.

1 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ptaków. Obchodzony jest na pamiątkę pierwszej na świecie międzynarodowej konwencji o ochronie tej grupy zwierząt. Celem ustanowienia tej rocznicy jest chęć zwrócenia uwagi na istniejące zagrożenia dla zachowania populacji tych zwierząt w odpowiedniej kondycji oraz zachęcenie do pomocy w ochronie ptaków i ich siedlisk.

Pomysł ustanowienia tego święta pojawił się podczas ratyfikacji Konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa z marca 1902 roku. Polska jako strona przystąpiła do Konwencji w 1932 roku. Koordynatorem światowych obchodów jest Birdlife International – zrzeszająca organizacje pozarządowe zajmujące się ochroną ptaków na całym świecie. Polskim partnerem tej federacji jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.


Warto w tym dniu wybrać się na spacer i przyjrzeć się budzącej się do życia po okresie zimowego uśpienia przyrodzie. Każdego dnia pojawiają się kolejne gatunki ptaków na swojej drodze z południowych zimowisk ku lęgowiskom. Można opróżnić budki lęgowe ze starego materiału gniazdowego lub też wywiesić nową.

 

Oferujemy szeroki zakres usług w obszarze ekspertyz i dokumentacji środowiskowych. Sporządzamy takie dokumenty jak: raport oddziaływania na środowisko (OOŚ), karta informacyjna przedsięwzięcia (KIP), inwentaryzacja przyrodnicza ornitologiczna i chiropterologiczna, ekspertyza ornitologiczna. Dla przedsięwzięć na etapie ich realizacji sprawujemy nadzór przyrodniczy. Wykonujemy również monitoring przyrodniczy porealizacyjny. 

 

--

Karol Kustusch