Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

Zbiór ślimaka winniczka.

8 lutego 2017

W województwie kujawsko-pomorskim, w dniach od 20 kwietnia do 31 maja 2017 roku odbędzie się zbiór ślimaka winniczka Helix pomatia. Na składanie wniosków pozostały niespełna dwa miesiące. Zgłoszenia należy kierować do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Bydgoszczy do 24 marca 2017 roku.

Łączny zbiór w całym województwie nie może przekroczyć 100 ton, z uwzględnieniem odrębnych limitów obowiązujących w poszczególnych gminach. Limity mają związek z liczebnością populacji tego gatunku w poszczególnych rejonach województwa. Ślimak winniczek jest największym gatunkiem ślimaka w naszym kraju, średnica jego muszli sięga do 5 cm, żyje przeciętnie kilka lat, w niewoli dożywa nawet 30 lat. Zamieszkuje świetliste wilgotne lasy mieszane, parki, ogrody, łąki i cmentarze, zwłaszcza na stanowiskach o podłożu wapiennym.

 


W ramach naszej działalności wykonujemy inwentaryzacje przyrodnicze w tym również inwentaryzacje fauny bezkręgowców (np. ślimaków i innych przedstawicieli malakofauny). Inwentaryzacja przyrodnicza może być wymagana przed przystąpieniem do realizacji inwestycji budowlanej w ramach raportu oddziaływania na środowisko, planu zadań ochronnych, planu zagospodarowania przestrzennego i wielu innych przedsięwzięć. Jeżeli poszukujesz wiarygodnego wykonawcy inwentaryzacji przyrodniczej jesteśmy do Twojej dyspozycji.

 

 

Źródło: http://bydgoszcz.rdos.gov.pl/pozyskanie-slimaka-winniczka-w-kujawsko-pomorskim-2

 

--

Opracowanie: Karol Kustusch