Mamy już 10 lat!
email: biuro@avesnature.com.pl tel.: +48 504 122 781 | +48 506 917 163

Biuro badań i ekspertyz środowiskowych

Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 1 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 2 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 3 Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature slide 4

Aktualności

W najbliższy weekend odbędą się 25-te Europejskie Dni Ptaków.

3 października 2018
Biuro ekspertyz przyrodniczych AvesNature - aktualności - W najbliższy weekend odbędą się 25-te Europejskie Dni Ptaków.

Już w najbliższy weekend (5-7 X) ornitolodzy i miłośnicy ptaków w całej Europie policzą ptaki wędrujące przez nasz kontynent. Inicjatywa została zapoczątkowana ćwierć wieku temu by zwrócić uwagę na potrzebę ochrony ptaków wędrownych, miejsc ich rozrodu, odpoczynku w trakcie wędrówki i zimowisk.

Akcję w 1993 roku zainicjowała organizacja BirdLife International i z roku na rok się rozrastała. Polegała ona min. na organizowaniu wycieczek terenowych prowadzonych przez profesjonalnych ornitologów, w trakcie których liczono ptaki. W pierwszym roku wzięło w nich udział kilkanaście tysięcy osób (gł. w Wielkiej Brytanii). Od tego czasu, w ciągu tych 25 lat, zorganizowano w sumie ponad 40 tysięcy wydarzeń, w których wzięło udział ponad 1,2 miliona ludzi w całej Europie.


W Polsce organizatorem Europejskich Dni Ptaków jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Na ich stronach znajdziecie informację o ponad 80 wycieczkach, imprezach czy warsztatach w których możecie wziąć udział. Na część imprez obowiązują zapisy i liczba miejsc jest ograniczona. Inne są otwarte dla wszystkich. Informacje pod poniższym linkiem:


https://otop.org.pl/wlacz-sie/europejskie-dni-ptakow/lista-wycieczek/


Zapraszamy do udziału, naprawdę warto!